Filtry typu Columbus :: Filtertechnic.eu
Filtr z kategorii niepalnych, pakowany w rolki.
  • 5 warstw niepalnego papieru i 1 warstwa włókniny, wymiar 1,06x 10 [m]
  • 6 warstw niepalnego papieru, wymiar 1,06 x 12 [m]
Jednostka magazynowa: sztuka

Filtry typu Columbus

Opis produktu

Columbus Industries dzięki prowadzonym pracom badawczym i wieloletniej praktyce, opracował system oczyszczania powietrza dający doskonałe wyniki zarówno pod względem zdolności zatrzymywania cząstek jak wszechstronności zastosowania. System dostosowany jest do wszystkich używanych obecnie w przemyśle powłok nakładanych metodą rozpylania, zachowując przy tym bardzo korzystny stosunek jakości do ceny.

Zasady zatrzymywania rozpylonych cząsteczek farby

Opracowane przez Columbus Industries filtry wykorzystują zasadę filtra zderzeniowego. Produkowane są z wielu warstw niepalnego papieru KRAFT, który został odpowiednio nacięty i rozciągnięty. Poszczególne warstwy ułożone są tak, aby przepływ medium przez filtr był maksymalnie turbulentny.

Dzięki temu zwiększa się kontakt cząstek stałych z przegrodami filtra a w rezultacie rośnie jego skuteczność. Poszczególne warstwy filtracyjne nałożone są na siebie tak, aby otwory przez które przechodzi powietrze były coraz mniejsze. Powoduje to stopniowy wzrost gęstości i równomierne osadzanie się cząsteczek w całej objętości filtra. Poszczególne warstwy papieru KRAFT nacięte są pod różnymi kątami zwiększając w ten sposób powierzchnię kontaktu filtra z pyłem, pozwalając jednocześnie na ciągłe i swobodne odparowywanie rozpuszczalników.

Ze względu na dużą różnorodność farb i lakierów pod względem ich właściwości, Columbus Industries opracował filtr EUROSUPRATM, będący połączeniem filtra zderzeniowego opisanego powyżej z dodatkową warstwą filtracyjną z włókna syntetycznego. Taka konstrukcja pozwala na równomierne rozłożenie zatrzymanych cząstek w całym przekroju filtra. Cecha ta wpływa w znaczący sposób na wzrost żywotności materiału filtracyjnego, co w rezultacie pozwala obniżyć koszty eksploatacyjne instalacji.

Galeria produktu

Kliknij na obrazku aby powiększyć zdjęcie.

Naszą ofertę znajdziesz również na allegro.pl Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasz profil.