Filtr kartonowy harmonijkowy, rodzaje i wykorzystanie

Witam serdecznie czytelników,

dzisiejszą treść artykułu poświęcimy na tematykę związaną z filtrami kartonowymi harmonijkowymi.

Filtr kartonowy harmonijkowy występuje w dwóch typach kolorystycznych:

  • Biały – stosowany przy lakierowaniu produktami wodnymi / PU / NC / Acrylami. Powierzchniowo wzmocniony poprzez powlekanie wierzchniej warstwy filtra płachtą cienkiej tektury w kolorze białym. Powlekanie powoduje odpychanie cząsteczek wody, a za czym idzie zwiększenie jego żywotności poprzez ograniczenie migracji wody w strukturę kartonażu.
  • Brązowy – stosowany również przy lakierowaniu produktami PU / NC / Acrylami / lakierami i farbami wodnymi, przeznaczony również do tapicerni, w których stosuje się kleje NC / wodne / PU. Należy jednak pamiętać, że produkt brązowy jest niepowlekany i ma zdecydowanie większą chłonność powierzchniową. Wiąże się to z ograniczeniem żywotności produktu względem filtrów kartonowych białych.

Filtry kartonowe harmonijkowe służą do oczyszczania powietrza w lakierniach, klejarniach, natryskowniach przemysłowych. Wstępne filtry kartonowe stosowane są w połączeniu z włókninami filtracyjnymi typu filtr podłogowy Paintstop znajdującymi się wewnątrz ścian natryskowych bezpośrednio pod filtrem kartonowym, zwiększając w ten sposób oczyszczenie powietrza z cząstek zanieczyszczeń. Filtr kartonowy harmonijkowy przeznaczony jest do filtracji wstępnej dla mat filtracyjnych Paintstop charakteryzujących się większą wytrzymałością, Filtry kartonowe charakteryzują się brakiem zjawiska migracji pyłu z górnych warstw filtra do dolnych, tak jak ma to miejsce przy użyciu mat i włóknin filtracyjnych typu Paintstop. Filtr kartonowy harmonijkowy jest filtrem typu Cyklon.

Często nazywany jest filtrem kartonowym, filtrem harmonijkowym, filtrem plisowanym, filtrem kartonowym harmonijkowym, filtrem podłogowym kartonowym lub filtrem kartonowym plisowanym. Filtr podłogowy kartonowy wykorzystywany jest w lakierniach i kabinach natryskowych. W przemyśle metalowym, w zakładach meblarskich, przemyśle tworzyw sztucznych, przemyśle samochodowym i przemyśle spożywczym. Doskonale sprawdza się przy oczyszczaniu i wyłapywaniu cząstek takich produktów jak lakier, poliester, wosk, smoła, teflon, silikon.
Filtr kartonowy harmonijkowy daje nam kilka możliwości instalacji w wariancie poziomym i pionowym. Wariant poziomy dotyczy między innymi automatów lakierniczych i podłóg w lakierniach. Natomiast wariant pionowy stosowany w przy ścianach natryskowych pionowych. Należy pamiętać aby łączyć ze sobą produkty zwiększając tym samy poziom filtracji i obniżając tym sposobem zużycie maszyn i urządzeń przemysłowych, nie wspominając już o samym środowisku pracy i środowisku naturalnym.

Dzisiaj na tym zakończę, miłej lektury. Do miłego!

Zapraszam serdecznie Autor.

Zamów filtry