O co chodzi z tą filtracją powietrza?

Maty i włokniny filtracyjne, filtr sufitowy i filtry HVAC

Filtracja powietrza jest istotną częścią naszego życia w różnych sytuacjach: w budynkach biurowych, w szpitalach, a także w warsztatach. Dlatego wentylacja i klimatyzacja stały się niezbędne. Nasze włókniny filtrują wirusy, bakterie, zanieczyszczenia i cząsteczki smogu z powietrza, chroniąc nasze zdrowie, jednocześnie pozwalając nam swobodnie oddychać i koncentrować się na bieżących sprawunkach.

Indywidualne miejsca zastosowań stawiają różne wyzwania, które mają decydujący wpływ na wybór filtra powietrza wykorzystywanego w systemie wentylacji i klimatyzacji. Jednak media filtracyjne Sandlera mają jedną cechę wspólną: łączą optymalną wydajność filtracji z długą żywotnością, pozwalając na trwale wysoką wydajność i energooszczędne wykorzystanie, powodując redukcję ilości wymian.

Nie każda aplikacja do filtracji powietrza wymaga najwyższej czystości powietrza. Na przykład w warsztatach, szafkach sterowniczych lub ruchomych grzejnikach odkładają się stosunkowo duże cząstki. Niemniej jednak, te obszary zastosowań, choć stwarzają jedynie ograniczone wymagania dotyczące jakości powietrza, również wymagają niezawodnych mediów filtracyjnych.

Zastosowane filtry określają, które cząstki są filtrowane poza strumieniem powietrza i czy układ klimatyzacji może prawidłowo działać.

W tym miejscu bierze się pod uwagę kolejną specyfikę sufitowych materiałów filtracyjnych: włókniny Sandler filtrują powietrze, jednocześnie zapobiegając odrywaniu już zdeponowanych cząstek zanieczyszczeń – nawet w trudnych warunkach, takich jak systemy filtrów wibracyjnych. Na przykład warsztaty lakiernicze samochodowe, zatrzymywanie cząstek w medium filtrującym i zapobieganie odrywaniu, są niezwykle istotne, ponieważ nawet mikroskopijne cząstki pyłu pozostawiają widoczne ślady świeżej farby.

W ten sposób wkłady filtrujące Sandler spełniają swoją rolę w niezawodnym zapewnieniu, że nawet pozornie ograniczone wymagania filtrów są spełnione. Przekonaj się – dzięki serii produktów Sawaloom®, Sawafill®, Sawatex®, Sawaflor® i Sawavlies®.