Filtry Columbus

Filtry Columbus – charakterystyka i zastosowanie

Firma Columbus Industry wytwarza filtry, które wyróżnia uniwersalność i duża skuteczność, dzięki czemu cieszą się szerokim zastosowaniem. Sprawdź czym się charakteryzują i gdzie są wykorzystywane. 

Columbus Industries

Firma Columbus Industry powstała w 1965 roku i stała się liderem pod względem jakości oferowanych filtrów, a jej produkty używane są praktycznie na całym świecie. System filtracji powietrza jaki opracowała, dzięki praktyce i wieloletnim pracom badawczym znany jest ze swojej efektywności pod względem skuteczności w wychwytywaniu zanieczyszczeń. Ponadto produkty tej firmy wyróżniają się również uniwersalnością i szerokim zastosowaniem.

Najbardziej znanym produktem wytwarzanym przez Columbus Indistry są filtry PcPleat, które przeznaczone są do lakierni. Równie ciekawe i skuteczne są wielowarstwowe filtry papierowe, które również produkowane są przez powyższą firmę.

Charakterystyka papierowych filtrów wielowarstwowych Columbus 

Wielowarstwowe filtry papierowe są autorską technologią firmy Columbus Industry, która dzięki swojej wszechstronności używana jest w wielu fabrykach na całym świecie. Filtry Columbus są wytwarzane z kilku nakładających się na siebie warstw niepalnego papieru KRAFT i działają na zasadzie filtra zderzeniowego. Papier, z którego powstają jest odpowiednio nacinany i rozciągany. Wielowarstwowa budowa filtrów Columbus zapewnia większą pojemność oraz stały optymalny przepływ powietrza. Oryginalne maty filtracyjne firmy Columbus Industry sprawdzą się idealnie jako zamiennik filtrów kartonowych harmonijkowych czy też mat poliestrowych.

Zalety filtrów Columbus 

  • wszechstronność zastosowań
  • skuteczność
  • żywotność
  • duża pojemność
  • prosty montaż
  • bezpieczeństwo użytkowania
  • niskie koszty utrzymania
  • przyjazne środowisku

Zastosowanie filtrów Columbus

Filtry Columbus sprawdzą się w przemyśle lotniczym, drzewnym, samochodowym czy też przemyśle metalowym i budownictwie. Przeznaczone są do wszelkiego rodzaju zakładów lakierniczych i mogą być używane w każdych warunkach. Tam, gdzie wymogiem jest wysoka wydajność filtracji, Columbus Industry opracował specjalny filtr Eurosupra, który jest połączeniem wielowarstwowego filtra papierowego z dodatkową warstwą filtracyjną wykonaną z włókna syntetycznego.