Filtr Sufitowy na siatce, jak wygląda i z czego jest zbudowany?

Zaczynamy podobnie jak w poprzednim artykule od ustalenia właściwej nomenklatury. Mianowicie szeroko stosowane nazewnictwo często wprowadza zamęt na rynku sprzedażowym, firmy celowo nadają nazwy własne celem „zmylenia przeciwnika” – po prostu w późniejszych poszukiwaniach alternatywnych dostawców napotyka się kłopoty z ustaleniem faktycznej nazwy produktu, i tak mamy nazwy właściwe:

  • filtr stropowy na siatce
  • filtr sufitowy na siatce
  • włóknina na siatce
  • M5 / EU5 / F5
  • V600

pewnie nie są to wszystkie, ale jest to najczęściej spotykane nazewnictwo techniczne.

Jak wygląda i z czego jest zbudowany? Do czego służy, jakie ma zastosowanie? Czym się charakteryzuje? Jak go zainstalować i gdzie? Na te i inne pytania postaram się Wam odpowiedzieć na blogu FilterTechnic.

Część pierwsza.

Jak wygląda i z czego jest zbudowany?

Włókna poliestrowe i bawełniane o progresywnym zagęszczeniu wyprodukowane są w technologii termo topliwej. Oznacza to nic innego jak to że filtr przechodzi proces kalandrowania powierzchni co pozwala usztywnić powierzchniowo jedną ze stron. Filtr sufitowy charakteryzuje się dużą puszystością włóknin mającą zastosowanie w urządzeniach klimatyzacyjnych. Jego wielowarstwowa budowa gwarantuje wysoką chłonność pyłową oraz wydajność filtrowania. Jego strukturę cechuje równomierność pracy oraz zapełnianie podczas użytkowania. Pozwala to osiągnąć wysoką skuteczność filtracji oraz niskie opory przepływu powietrza. Filtr stropowy dodatkowo nasączony jest substancja klejącą, która powoduje zwiększenie efektywności wyłapywania brudnych cząstek powietrza dostarczanego do pomieszczeń. Tylna ścianka pokryta jest siatką z włókna szklanego. Siatka gwarantuje wysoką wytrzymałość mechaniczną oraz zminimalizowanie ryzyka rozwarstwiania się maty filtracyjnej. Struktura materiału, z którego zrobiony jest filtr powoduje, że zanieczyszczenia zostają zatrzymane przez filtr.

Dzisiaj na tym zakończę pierwszą część dotycząca filtrów stropowych. W kolejnym artykule opiszemy tematykę gdzie wykorzystujemy maty sufitowe. Będzie trochę o przeznaczeniu i liźniemy delikatnie parametry. Do miłego!

Zapraszam serdecznie Autor.